לייעוץ חינם: 04-8764339

מה זה מדחס בורגי אינוורטר

אל-אב מדחסים – הפיתרון המושלם לחיסכון באנרגיה באוויר דחוס

אל-אב מדחסים גאה להביא את הבשורה של חיסכון באנרגיה בענף האוויר הדחוס. על ידי תכנון מוקפד של מדחס מהשורה הראשונה בעל תכונות ומפרט טכני מהעשירים והקשוחים בשוק מייצרת חברת אל-אב מדחסים לכל פלחי התעשיה תוך דגש על חיסכון משמעותי באנרגיה ומחיר מנצח.

בדפי המוצר הבאים תוכלו למצוא את המדחס המתאים עבורכם כולל מידע לגבי טכנולוגיית האינוורטר ומדידות ספיקה ונצילות אנרגטית.
במידה וברצונכם לקבל מידע טכני רחב יותר והסבר מעמיק על פוטנציאל החיסכון, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר איתנו ונציגנו ישמחו לתת את כלל המידע הנחוץ ואף לתאם פגישת היכרות בבית הלקוח.

נתחיל בהתחלה, מה זה מדחס בטכנולוגיית אינוורטר – משנה מהירות?

עבור הצרכן, מדחס אוויר הינו מכונה הכרחית לתפעול שוטף ותקין של מכונות הייצור במפעל. בו בזמן המדחס הינו בדרך כלל המכונה הבזבזנית ביותר באנרגיה.
נשאלת השאלה :כיצד ניתן ליעל את עבודת המדחס בכדי להגיע לצריכה אנרגטית מופחתת ככל הניתן ובמקביל לשמור על תפוקה מקסימאלית של האוויר ?נתון זה נשמע מובן מאליו אך למעשה הוא מותנה ומושפע מגורמים רבים.

צריכת האוויר בקו משתנה לאורך שעות היממה. מכונות וצרכני אוויר נכנסים ויוצאים מפעולה, מכשירים שונים מופעלים ומופסקים, וכל אלה משפיעים על צריכת האוויר וכפועל יוצא על לחץ הקו.
מדחסים סטנדרטיים עם הנעה קבועה מתקשים להתמודד עם שינויים אלו ולפיכך בזבזניים באנרגיה כתוצאה מכניסה ויציאה תכופה לסרק ודחיסה במקום שמירה יציבה על הלחץ ושינוי סיבובי המנוע בלבד.
הנתון הידוע הוא, שתחומים הזבזניים ביותר בפעולת המדחס הינם זמני הפיק (שיא רגעי בצריכת אוויר דחוס) וזמן השפל, בהם המדחס צורך אנרגיה אך לא מייצר אוויר.

017

במדחסים, עלות החשמל מהווה כ85% בממוצע מסך ההוצאות הקשורות במדחס לאורך 10 שנים. למשל, מדחס 100 כ"ס שעלות רכישתו היא כ150,000 ₪ מהווה כ4% מעלות הכוללת כאשר עלות החשמל כשלושה מליון ₪.

הצורך הברור הוא שמירה על לחץ יציב וקבוע בקו על מנת לאפשר מקסימום חיסכון חשמלי וכאן, ולשם כך יש צורך באינוונטר – משנה מהירות.
מדחס אנוורטר מווסת את עצמו בהתאם לשינויי הלחץ בקו ועל ידי כך ניתן להשיג חיסכון אנרגטי ממוצע של עד כ 35% בהשוואה למדחס ללא בקרת אינוורטר.

בנוסף ישנם מספר יתרונות נוספים במדחס בעל מערכת בקרה מבוססת אינוונטר:
1. בלאי ותקלות: מאחר ומדחס אינוורטר עובד בצורה בה העומס מופחת ויציב, הדבר מצמצם את כמות התקלות הקשורות במסבים, צירים וחלקים נעים אחרים, בניגוד למדחסים בהנעה קבועה, בהם העומס על הרכיבים הללו משתנה תכופות וכתוצאה מכך הבלאי מואץ.
2. חסכון אנרגטי נוסף מתאפשר במערכת האינוונטר מאחר וגם מניפת הקירור משנה את מהירותה בהתאם לסל”ד המנוע וטמפרטורת השמן.

ניתן לראות פוטנציאל חיסכון למדחסים בהספקים שונים

לסיכום, מדחס אינוורטר- משנה מהירות הינו בעל פוטנציאל חיסכון אנרגיה משמעותי לעסק יצרני ובו בזמן ביכולתו לשפר את מצב האחזקה והתחזוקה משמעותית. דרך החיסכון האנרגטי ניתן להשיג החזר השקעה עבור המדחס בקצר מאוד אשר יניב למפעל את אותו הסכום בחיסכון לכל שנה לאחר מכן.

מדחסים בורגיים – אינוורטר, המוצר המושלם עבורך

מדחס 60 – 100 כ"ס
משנה מהירות
סדרת ELD/F

מדחס 20 – 40 כ"ס
משנה מהירות
סדרת ELB

מדחס 10 – 20 כ"ס
משנה מהירות
סדרת ELA

מדחס 7.5 – 10 כ"ס
משנה מהירות
סדרת ELS