לייעוץ חינם: 04-8764339

מדחס בורגי משנה מהירות 40 כ"ס – 60 כ"ס מסדרת ELC

מדחסים מסדרת ELC  מתוצרת אל-אב מדחסים בע"מ, מתאימים במיוחדת לשוק המדחסים הישראלי ועובדים בלחצי עבודה מ 7– 13 אטמוספירות בספיקות מ 3750  ל'/'ד' ועד 7500 ל'/ד'. המדחסים מתאימים לשימושים רבים בתעשייה והבינונית והכבדה כגון מתקני ביטחון, מפעלי אלקטרוניקה, אריזה, נגריות מובילות, עיבוד שבבי  וכד' תוך עמידה בתנאי סביבה קשים באקלים הישראלי.

המדחס פועל בשיטת שינוי סיבובי המנוע אל מול לחץ הקו בהתאם להגדרות הלחץ שנקבעו לו על מנת לחסוך באנרגיה. פעולת המדחס היא אוטומטית לחלוטין תוך יכולת ניוד סיבובי המנוע וכניסה ליציאה / סרק כולל כיבוי והדלקה עצמאיים המשלבת בקרה חכמה של בקר TOUCH אינטגרלי.

788

*התמונה להמחשה בלבד

1. מכלול הדחיסה האולטימטיבי של המדחס בעל הפטנט העולמי הרשום, מיוצר מליבת ברזל עם ציפוי אלומיניום וכולל את כלל הרכיבים של יחידת הדחיסה וחלקיה האינטגרליים כמכלול אחד.
היחידה נשלטת על ידי סוגר שאיבה אינטגרלי המפיק יכולות יניקה מקסימאליות לפי דרישות האוויר.
מפרט מכלול הדחיסה מאפשר אורך חיים ארוך מן הרגיל תוך שמירה על נצילות אנרגטית לאורך זמן.
תכנון זה יוצר יכולות טכנולוגיות מעולות בהשוואה למערכות דחיסה מקבילות בהיבט ניצול מקום, חוזק חומרים, שימור המערכת ואורך חיים ארוך, הבא לידי ביטוי בפשטות ויעילות האחזקה והשירות.

2.בקרת מדחסי האוויר המגיעה עם בקר מקומי לפיקוד יעיל על פעילות המדחס תוך ניהול אותות ממגוון חיישנים ואביזרי הגנה משוכללים וסנכרון העבודה בהתאם לפרמטרים נבחרים.
תצורת הבקרה החכמה מאפשרת שליטה ופיקוד מרחוק במגוון פרוטוקולים קיימים תוך חיבור מדחסים לרשת, ניהול בקרה משותף, שליטה ופיקוד על ידי תוכנות ניהול מפעליות וניהול התחזוקה וסטטוס מדחס על ידי ממשק אינטרנטי משוכלל.

3. מערכת קירור השמן במדחסים שלנו שומרת על טמפרטורת שמן קבועה בכל מדחסינו הפזורים בכל רחבי ישראל.
באמצעות שימוש ברדיאטור מוגדל אשר תוכנן על ידינו מסוגל המדחס לעבוד בקלות רבה גם בחודשי הקיץ החמים בארץ.

4. ווסת התדר המותקן במדחס הינו בחזית הטכנולוגיה ומאפשר דיוק חסר תקדים בנצילות המדחס וסיבובי המנוע, מסונכרן ישירות על ידי לחץ העבודה במפעל, הווסת מאפשר חיסכון אנרגטי משמעותי ומפחית בלאי בכלל המערכת.
האינוורטר מוגדר Heavy-Duty בתנאי עבודה קשים ומהווה לב היעילות האנרגטית של המדחס ופורץ דרך בכל הקשור בחיסכון כספי ותפעולי לאורך שנים רבות.

5. צנרת נירוסטה גמישה משנעת את השמן בכלל חלקי המערכת.
צנרת הנירוסטה היא העמידה ביותר בפני טמפרטורות גבוהות ואינה נסדקת ונחלשת לאורך זמן.
בנוסף, השמן אינו בא במגע עם מוצרי גומי ואיכותו נשמרת לאורך זמן רב יותר.

6. מערכות סינון האבק והשמן של המדחס מאפשרות ללקוח עבודה שקטה ויעילה של המדחס.
סינון יניקת האוויר מתבצע בשלושה שלבים נפרדים טרם הגעת האוויר אל יחידת הדחיסה.
סינון תלת-שלבי ייחודי זה, מתאים בצורה מושלמת לתנאי הסביבה הישראליים ומשפיע ישירות על שימור איכות השמן במדחס.
על כך יש להוסיף מערכת סינון והחזרת שמן יעילה מאין כמוה אשר מורידה את כמות חלקיקי השמן באוויר הדחוס לפחות מ- PPM 2.5 בכל קוב אוויר.

7. הנדסת אנוש: אל-אב מדחסים פועלת ללא לאות לשיפור תמידי של מוצריה הרבים.
עבור מטרה זו, מעסיקה החברה צוות הנדסה במגוון מקצועות הכרחיים בעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתעשייה, הנדסה, תכנון מכונות, חשמל ובקרה.
בזכות היתרון האנושי והניסיון הרב של חברתנו בתעשיית המדחסים אנו מסוגלים כיום לספק מוצר עם רף טכנולוגי ותכנוני גבוה וללא תחרות – מדחס קשוח, אמין, יעיל, שקט ובנוי לעבודה מאומצת.

8. כחול לבן: המדחסים והמוצרים שלנו מתוכננים, מיוצרים ועובדים בעברית.
התכנון המקומי מאפשר ללקוח קשר בלתי אמצעי עם מחלקות התכנון וההנדסה שלנו תוך תמיכה טכנית מלאה 24/7 לכל צרכיו ודרישותיו של הלקוח ומענה בזמנים קצרים.
יכולת זו מאפשרת לנו לתכנן ללקוח מוצרי מדף מותאמים לצרכיו העיקריים ותכנון מוצרים מיוחדים וייחודיים לפי דרישות ספציפיות.

עבור הצרכן, מדחס אוויר הינו מכונה הכרחית לתפעול שוטף ותקין של מכונות הייצור במפעל.
בו בזמן המדחס הינו בדרך כלל המכונה הבזבזנית ביותר באנרגיה.

נשאלת השאלה כיצד ניתן ליעל את עבודת המדחס בכדי להגיע לצריכה אנרגטית מופחתת ככל הניתן ובמקביל לשמור על תפוקה מקסימאלית של האוויר, נתון זה נשמע מובן מאליו אך למעשה הוא מותנה ומושפע מגורמים רבים.
צריכת האוויר בקו משתנה לאורך שעות היממה. מכונות וצרכני אוויר נכנסים ויוצאים מפעולה, מכשירים שונים מופעלים ומופסקים, וכל אלה משפיעים על צריכת האוויר וכפועל יוצא על הלחץ בקו.
מדחסים סטנדרטיים עם הנעה קבועה מתקשים להתמודד עם שינויים אלו ולפיכך בזבזניים באנרגיה וזאת כתוצאה מכניסה ויציאה תכופה לסרק ודחיסה במקום שמירה יציבה על הלחץ ושינוי סיבובי המנוע בלבד.

הצורך הברור הוא שמירה על לחץ יציב וקבוע בקו על מנת לאפשר מקסימום חיסכון חשמלי וכאן, ולשם כך יש צורך באינוונטר – משנה מהירות.
מדחס אנוורטר מווסת את עצמו בהתאם לשינויי הלחץ בקו ועל ידי כך ניתן להשיג חיסכון אנרגטי ממוצע של עד כ 35% בהשוואה למדחס ללא בקרת אינוורטר.

בנוסף ישנם מספר יתרונות נוספים במדחס בעל מערכת בקרה מבוססת אינוונטר:
1. 1 בלאי ותקלות: מאחר ומדחס אינוורטר עובד בצורה בה העומס מופחת ויציב, הדבר מצמצם את כמות התקלות הקשורות במסבים, צירים וחלקים נעים אחרים וזאת, בניגוד למדחסים בהנעה קבועה, בהם העומס על הרכיבים הללו משתנה תכופות וכתוצאה מכך הבלאי מואץ.
2. 2 חסכון אנרגטי נוסף מתאפשר במערכת האינוונטר מאחר וגם מניפת הקירור משנה את מהירותה בהתאם לסל”ד המנוע וטמפרטורת השמן.